Hotel Milena partnerem programu

Hotel położony jest w południowo – zachodniej części Beskidu Żywieckiego, wzdłuż dolnego koryta rzeki Soły, na wysokości 450 m n.p.m. przy pięknej, turystycznej drodze Żywiec – Koniaków – Istebna – Wisła. Z letniskowych miejscowości gminy – Milówki, Lalik i Kamesznicy – wyruszyć można na malownicze szczyty otaczające dolinę: Barania Górę (1220 m n.p.m.), Halę Boraczą (851 m n.p.m.), Prusów (1010 m n.p.m.), Lipowską (1324 m n.p.m.), a nawet Pilsko (1557 m n.p.m.)

Zdrowy klimat, liczne szlaki górskie i spacerowe, duże obszary leśne sprawiają, że gmina jest chętnie odwiedzana przez turystów.
Uroda krajobrazu, coraz lepsza infrastruktura turystyczna i rozrywka sprawiają, że w gminie Milówka można dobrze wypocząć i mile spędzić czas. Za swoje walory zdobyła w 1999 roku tytuł „Złotej Miejścowości”.

Dodatkowe Atrakcje w okolicy : Wisła
W Wiśle, a więc w mieście oddalonym nieco ponad 20 km od Milówki, znajduje sie mnóstwo atrakcji, których nie można przegapić, zwłaszcza kiedy spędzacie wakacje. Wisła bardzo popularna stała się przede wszystkim dzięki Adamowi Małyszowi. Miedzy innymi dlatego, powstało tu fantastyczne Muzeum Małysza. skocznia narciarska w Wiśle Malince (polecamy wyjazd wyciągiem na szczyt). Ponadto, w Wiśle zobaczyć można Zamek Prezydenta PR,

Jezioro Żywieckie i Jezioro Międzybrodzkie
Jeziora to ogromna ozdoba tego regionu. Wiele osób przyjeżdża tu właśnie po to, aby cieszyć sie pięknem jezior położonych w niemal dziewiczej okolicy porośniętej lasami.

Wycieczka do Krakowa
To co prawda ok. 1,5h jazdy samochodem z Milówki, ale znajdą się Państwo w pięknym i absolutnie urokliwym mieście Krakowie. Zaczarowane niemal ulice Krakowa, Wawel, Smok ziejący prawdziwym ogniem, Wisła z jej bulwarami, a także dziesiątki klimatycznych kawiarni i kawiarenek – to wszystko czeka!

Kopalnia Soli w Wieliczce
Znajdująca się nieopodal Krakowa Wieliczka, może stać się dla Państwa niezapomnianym miejscem. Piękne, długo korytarze, kolejka oraz opowieści o duchach snute przez przewodników, to tylko niektóre z licznych atrakcji. Kopalnia oferuje także noclegi, z których warto skorzystać – noc spędzona pod powierzchnią ziemi jest naprawdę dużym przeżyciem.